Add to Favorites

Delivery: Siparişler 48 saat içinde kargoya verilir.

Best before: Bu ürünün son kullanma tarihi paketin üzerinde yazılıdır. Koşullarına uygun saklanması halinde paketin üzerinde belirtilen süre içinde tüketebilirsiniz.

More Info

Açıldıktan sonra buzdolabında saklayın ve bir ay içerisinde tüketmenizi öneririz.

Country of origin: Turkey

SKU: OL-789832315

Yerlim

Organik incir sirkesi

Organik taze kara incir şırasının doğal fermantasyonu ile elde edilmiştir. Sirkeyi yutunca genizde hafif bir keskinlik bırakıyor ve tadını yuttuktan sonra alıyorsunuz, özgün tadı ve aromasından dolayı salatalarınıza farklılık katacaktır. 

Organik Sertifikalı Yiyecek

Net weight: 0.25 kgs
$2.21

Delivery: Siparişler 48 saat içinde kargoya verilir.

Best before: Bu ürünün son kullanma tarihi paketin üzerinde yazılıdır. Koşullarına uygun saklanması halinde paketin üzerinde belirtilen süre içinde tüketebilirsiniz.

More Info

Açıldıktan sonra buzdolabında saklayın ve bir ay içerisinde tüketmenizi öneririz.

Country of origin: Turkey

SKU: OL-789832315

Ingredients

%100 Organik incir şırasından elde edilmiş incir sirkesi

Organik taze kara incir şırasının doğal fermantasyonu ile elde edilir. Sirke kullanılan her yerde kullanılabilir. İçilebilir nefasette olup taze meyvelerin üzerine serpilerek, salata ve ızgara et soslarında kullanılabilir. Özellikle lahana ve avokado ile buluşması hoş olabilir.

Yağ kaybını arttırır

1 çorba kaşığı incir sirkesi sadece 14 kalori içerir ve yağ içermez; bu da aldığımız kalorileri en aza indirirken aromayı en üst seviyeye çıkarmak için salatalarda mükemmel bir katkı sağlar. Aynı zamanda metabolizma hızını ve yağ kaybını arttırdığı kanıtlanan harika bir besin olan incir sirkesi kalsiyum, demir, mangan ve fosfor kaynağıdır. Bazı araştırmalar ayrıca incir sirkesinin iştahı bastırarak doygunluk hissini artırabileceğini ve bunun da doğal kilo kaybına yol açtığını göstermiştir.

Sindirim sistemini geliştirir

İncir sirkesi, sindirim kanalında proteini emilebilir amino asitlere parçalamaya yardımcı bir enzim olan pepsin üretimini aktive eder. 

Bağışıklık sistemini güçlü tutar

İncir sirkesi serbest radikal hasarını azalttığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmış antioksidanlar ve polifenollerle doludur. Aynı zamanda, bağışıklık yetersizlikleriyle savaşmaya yardımcı olan quercetin olarak bilinen bir biyoflavonoid içerir.

Kolesterolü düşürür

2010 yılında yapılan bir araştırmada, Tokyo İnsan Yaşamı Çevre Bilimi Enstitüsü’nün araştırmacıları, incir sirkesinde bulunan polifenollerin, kolesterolün, özellikle de kötü türünün, kardiyovasküler sisteme yapabileceği zarar miktarını azalttığını keşfetmiştir. Bu polifenollerin, düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) kolesterolün oksidasyonunu inhibe ettiği, bu da arterlerin tıkanmasını ve sertleşmesini önlemeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. 

Hipertansiyon Riskini Azaltır

2006 yılında, Arizona Eyalet Üniversitesi’nden araştırmacılar, incir sirkesinde bulunan magnezyum, potasyum ve sodyumun mükemmel dengesinin kan basıncını düşürmek için etkili bir iksir olduğunu kanıtladırlar. Hipertansiyon (yüksek tansiyon), dünyanın önde gelen ölüm nedenlerinden biri olan kalp krizlerine, felçlere ve kalp hastalıklarına neden olmaktadır.

Araştırmacılar “İncir sirkesi aterosklerozu ve atardamarların sertleşmesini azalttığından, kan basıncı seviyenizi normalleştirmenize yardımcı olabilir” demektedir.

Kanseri önler

İncir sirkesi, kanser hücrelerinin gelişimini ve büyümesini engellemeye yardımcı olan sağlıklı hücrelerin oksidasyonunu azalttığı kanıtlanmış güçlü antioksidanlarla doludur. 

Vücuttaki dokular ve hücreler serbest radikallerin zarar görmesinin yanı sıra, meydana gelen sağlıksız hücreleri de onarır.

Kan şekerini dengeler

İncir sirkesi kan şekeri sıçramalarını ve dengesizliklerini önlemeye yardımcı olan düşük glisemik indekse (GI) sahiptir. Araştırmalar incir sirkesinin şeker hastalarında insülin duyarlılığını artırmaya yardımcı olduğunu, bu da semptomları azaltıp kan şekeri dengesinin daha kolay yönetilmesini sağladığını göstermiştir. Bununla birlikte, bir miktar şeker içmesi nedeniyle diyabetik vakalarda ölçülü olarak kullanılması gerekmektedir.

Kemikleri güçlendirir

İncir sirkesinde pepsin ve asetik asit olarak bilinen bileşiklerin, güçlü ve sağlıklı kemiklerin korunmasında hayati olduğu kanıtlanmıştır, çünkü incir sirkesi vücuttaki vitamin ve minerallerin emilimini artırır. İncir sirkesi, iskelet sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olan ve kırılma, eklem ağrısı ve artrit riskini azaltan yüksek oranda emilebilir kalsiyum içerir.

Yaraları tedavi eder

İncir sirkesi hem mantar önleyici hem de virüs önleyici özelliklere sahiptir, bu da yaraları ve enfeksiyonları tedavi etmek için mükemmel bir çözümdür. Yüksek asit içeriği, semptomları hafifletmeye ve bedeni içten iyileştirmeye yardımcı olarak mantarın oluşmasını ve mantar enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olur.

Yaşlanma karşıtı

İtalyanlar yüzyıllar boyunca incir sirkesinin yaşlanma karşıtı gücüne inanırken, aynı zamanda enerjiyi artırırken sağlıklı cilt ve saçları korumak için de kullanıyorlar. Araştırmalar incir sirkesinin hücreleri sağlıklı, canlı ve genç tutarak hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olan kateşinler ve antioksidanlar içerdiğini göstermiştir. Polifenollerin ve kuersetinin yoğun patlaması, kırışıklıklar, sarkan cilt ve saç dökülmesi gibi yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda az miktarda şeker ve elektrolit içerir, bu da enerjiyi hafifçe artırmaya yardımcı olur ve fazladan toksinlerin vücuduna basar.

Mide ekşimesi ve asit reflü tedavisi

Mide ekşimesi ve asit geri akışına, midenizde çok fazla asit olması neden olur, bu da göğsün alt kısmında ve yemek borusunda yanma hissi oluşturur. Bir yemek kaşığı incir sirkesini yemekten önce ve sonra bir bardak suyla alınması, mide ekşimesi / asit reflü semptomlarını önlemeye yardımcı olacaktır.

Mineral bakımından zengin

İncir sirkesi demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko, niasin, bakır ve manganez içerdiğinden mineraller bakımından oldukça zengindir. Mineraller, sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır çünkü vücut fonksiyonunun düzgün çalışmasına yardımcı olur ve hücreleri ve dokuları sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Salatalarınıza incir sirkesi eklemek veya herhangi bir yemekten önce bir bardak suyla karıştıracağınız bir yemek kaşığı incir sirkesi diyetinizdeki mineral sayısını arttırmaya yardımcı olacaktır. (Alıntı: ŞEKERKADIN)

Write Your Own Review
You're reviewing:Organik incir sirkesi
Organik incir sirkesi