Add to Favorites

Delivery: Bu ürünü 48 saate kargoya veriyoruz.

Best before: Serin ve kuru yerde saklayarak 6 ay içerisinde tüketebilirsiniz. Buz dolabında ve dondurucuda tutabilirsiniz.

More Info

Özellikler çiği tüketmenizi öneriyoruz.

Uyarı: Alerjen etkileri olabilir. 

Country of origin: Turkey

SKU: OMS0001202154

Çerezsepetim

Çiğ Fındık İçi, 250 gr

Fındık besin açısından zengindir ve yüksek oranda protein, yağ, vitamin ve mineral içerir. Fındık, nöral hasarı önleyen, beynin, kasların, kemiklerin, sinir sisteminin sağlığını destekleyen inanılmaz faydalar içerir. Özellikler çiği tüketmenizi öneriyoruz.

Net weight: 0.25 kgs
$2.30

Delivery: Bu ürünü 48 saate kargoya veriyoruz.

Best before: Serin ve kuru yerde saklayarak 6 ay içerisinde tüketebilirsiniz. Buz dolabında ve dondurucuda tutabilirsiniz.

More Info

Özellikler çiği tüketmenizi öneriyoruz.

Uyarı: Alerjen etkileri olabilir. 

Country of origin: Turkey

SKU: OMS0001202154

Ingredients

Giresun Fındık İçi

Türkiye’de özellikle Karadeniz Bölgesinde yoğun olarak yetişmekte olan “huş ağacı” veya Betulaceae familyasından gelen fındık ağacının sert bir kabuk içerisinde bulunan meyvesidir. Bilimsel adı Corylus avellana olan fındık bol miktarda yararlı yağlar ve nişasta barındırır.

Fındık, folik asit, E,K ve C vitaminleri,demir,çinko,bakır gibi mineraller, protein, lif açısından zengin bir kaynaktır.İçerdiği doymamış yağ asitleri sayesinde kalp sağlığını koruyucudur.Yağ ve kalori içeriği yüksek olduğundan ölçülü tüketilmelidir.

Diyabet yönetimi

Magnezyum, fosfor ve potasyum diyabetin önlenmesi ile ilişkili minerallerdir. Fındık, bu minerallerin iyi bir kombinasyonunu sağlar, bu da diyabet hastası olan herkes için faydalıdır. İyi kolesterolün destekler, kötü kolesterolü azaltır.

Beyin sağlığı

Fındık,ceviz ile birlikte beyin için besin olarak kabul edilir. Hücre rejenerasyonunda yardımcı olan ve sağlıklı beyin fonksiyonlarını destekleyen iyi yağlar, protein ve amino asitler içerirler. Fındıklarda bulunan E vitamini, K vitamini, tiamin ve selenyum kombinasyonu beyni mükemmelleştirir. Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde de yararlı olabilir, çünkü bellek ve beyin aktivitesini geliştirir.

Kanseri önleme

Fındık, lezzetli bir antioksidan kaynağıdır; Akciğer, meme ve prostat kanseri riskini azaltmada etken özellikleri bulunan E vitamini içerirler. Fındıkların sahip olduğu antioksidanlar dizisi, kanser oluşumundan büyük ölçüde sorumlu olan oksidatif stresle savaşmada çok yararlıdır. Fındık, tiamin, selenyum açısından zengindir; lutein ve zeaksantin gibi antioksidanlar güçlü bir bağışıklığa yardımcı olabilir ve kanser belirtileri ile mücadele eder.

Sinir hasarını önler

Fındık mükemmel bir folat kaynağıdır, bu da anne adaylarında nöral hasarı önlemeye yardımcı olduğundan sağlıklı bir beyin için tavsiye edilir. Folat, beynin sağlıklı kalması ve mesajların beyinden vücudun geri kalanına doğru iletimini sağlamak için mükemmel bir vitamindir.

Sağlıklı kaslar

Magnezyum, K vitamini ve kalsiyum vücudun kas sistemini sağlıklı tutmak için ideal kombinasyonlardır. Kasları rahatlatıp dinlendirerek kronik kas ağrılarını azaltır. Fındıklardaki protein içeriği de kas yapımında çok yararlıdır.

Kemik sağlığı

Kemik yoğunluğu kaybı, artrit ve eklem ağrısı gibi ciddi inflamatuar hastalıklara yol açabilir. Fındık, yaşlandıkça kemik yoğunluğunu sağlam tutan temel mineraller olan kalsiyum, potasyum, magnezyum ve fosforda yüksektir. Manganez, daha güçlü kemikler oluşturmaya yardımcı olur ve ayrıca kadınlarda osteoporozun başlamasını önler.

Anemi

Demir eksikliği anemiye neden olur ve çoğu besin bu konuda eksiktir. Demir kaybı sağlık açısından son derece zararlıdır. Fındıklarda, daha fazla kırmızı kan trombositleri üretmek için uyum içinde çalışan ve aynı zamanda vücuttaki hemoglobini artıran folat, bakır ve demirden oluşan etkileyici bir kombinasyonu vardır.

Sinir sistemi sağlığı

Vücudun içinden geçen sinir ağları vardır. Sistemin yeterince sağlıklı kalmasını sağlamak için miyelin üretilmesine yardımcı olur. Miyelin, bu sinirlerin kılıfıdır. Bu da, elektrik sinyallerinin vücut ve beyin boyunca iletilmesini sağlamak için gereklidir.

Nutrition facts

Fındık Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 628 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Avuç yani 24 gramlık miktarında Fındık 151 kalori bulunmaktadır.

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori628 kcal% 31.4
Karbonhidrat16.7 g% 5.6
     Lif9.7 g% 38.8
Protein14.9 g% 29.9
Yağ60.8 g% 93.5
     Kolesterol0.0 mg% 0.0
A Vitamini20.0 IU% 0.4
C Vitamini6.3 mg% 10.5
Potasyum680.0 mg% 19.4
Kalsiyum114.0 mg% 11.4
Demir4.7 mg% 26.1

* Yüzdelik günlük değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya daha az olabilir.

Write Your Own Review
You're reviewing:Çiğ Fındık İçi, 250 gr
Çiğ Fındık İçi, 250 gr