Add to Favorites

Delivery: Siparişler 48 saat içinde kargoya verilir.

Best before: Bir yıl saklamanması mümkünken, 6 ay içerisinde tüketmenizi öneriyoruz.

More Info

Serin ve kuruyerde saklayınız. Buzdolabına koyabilirsiniz.

Country of origin: Turkey

SKU: OLI-789830327

Çerezsepetim

Ceviz İçi (Yerli), 250 gr

Ceviz, içerisinde barındırdığı bol miktarda omega 3 yağ asitleri ile kan basıncını azaltarak kalp sağlığını korur. Ceviz, kalbin en büyük dostudur. Kalp ve damar hastalıklarını tedavi eder. İçerdiği yüksek lif sayesinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar

Net weight: 0.25 kgs
$3.99

Delivery: Siparişler 48 saat içinde kargoya verilir.

Best before: Bir yıl saklamanması mümkünken, 6 ay içerisinde tüketmenizi öneriyoruz.

More Info

Serin ve kuruyerde saklayınız. Buzdolabına koyabilirsiniz.

Country of origin: Turkey

SKU: OLI-789830327

Ingredients

Yerli Ceviz

Ceviz sağlıklı yağlar, lifler, vitaminler ve mineraller içerir. Cevizler, diğer yaygın sert kabuklu kuru yemişlerden, daha yüksek oranda antioksidan aktivitesine sahiptir. İç cevizin etrafını saran zarda, E vitamini, melatonin ve polifenol adı verilen bileşikler antioksidan özelliği sağlar. 

Kısıtlı sayıda sağlıklı birey üzerinde yapılan bir çalışma, yemek sırasında ceviz tüketmenin, kötü kolesterol olarak adlandırılan LDL'nin yemekten sonra oluşturduğu oksidatif hasarını önlediğini göstermiştir. Oksitlenmiş LDL denen kötü kolesterol, atardamarlarda birikmeye eğilimlidir ve ateroskleroza neden olur.

Ceviz, omega-3 yağı açısından da diğer kabuklu kuru yemişlerden önemli ölçüde daha yüksek değere sahiptir ve 1 porsiyon (yaklaşık 28 gram) başına 2,5 gram omega-3 sağlar. Ceviz de dahil olmak üzere bitkilerden elde edilen omega-3 yağlarına, alfa-linolenik asit (ALA) denir. Bu, vücudun kendisinin üretemediği, dışarıdan alınması gereken bir yağdır. Tavsiye edilen günlük ALA miktarı; erkekler için 1,6 g; kadınlar için 1,1 gramdır. Tek bir ceviz porsiyonu ile günlük alınması gereken miktar karşılanabilir. Gözlemsel çalışmalar, günde yenilen her gram ALA’nın kalp hastalığından ölme riskini %10 azalttığını göstermiştir.

Cevizin bir diğer özelliği ise enflamasyonu azaltmasıdır. Ceviz, içerdiği polifenoller ile oksidatif strese ve enflamasyona karşı savaşır. Cevizdeki ALA omega-3 yağ, magnezyum ve amino asit arginin de enflamasyonu azaltabilir. Alzheimer, diyabet ve daha birçok kronik hastalığın mekanizmalarında enflamasyon belirteçlerinin rol oynadığı düşünüldüğünde cevizin bu hastalıklar üzerindeki önleyici etkisi anlaşılabilir. 

Ceviz, folik asit ve E vitamini, demir, fosfor, magnezyum, potasyum, çinko mineralleri, omega 3 yağ asidi açısından zengin bir kaynaktır. Ceviz yüksek kolesterol, kanser ve alzheimer gibi hastalıklara karşı koruyucudur.

Nutrition facts

Ceviz Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 654 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Avuç yani 25 gramlık miktarında Ceviz 164 kalori bulunmaktadır.

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori654 kcal% 32.7
Karbonhidrat13.7 g% 4.6
     Lif6.7 g% 26.8
Protein15.2 g% 30.4
Yağ65.2 g% 100.3
     Kolesterol0.0 mg% 0.0
A Vitamini20.0 IU% 0.4
C Vitamini1.7 mg% 2.8
Potasyum441.0 mg% 12.6
Kalsiyum98.0 mg% 9.8
Demir2.9 mg% 16.2

* Yüzdelik günlük değerler, günlük 2000 kalorilik bir diyeti baz alarak hesaplanmıştır. Bu değerler sizin günlük kalori ihtiyacınıza göre daha fazla veya daha az olabilir.

Write Your Own Review
You're reviewing:Ceviz İçi (Yerli), 250 gr
Ceviz İçi (Yerli), 250 gr